Prodej / Pronájem

Hledám zaměstnání

ZvZ emailem ZDE

Kalendář akcí

Specializační kurz – Základní kmen – pro klinické laboratorní obory – klinická biochemie, alergologie a klinická imunologie, klinická genetika a nukleární medicína – 4. část: Modul HENM

  • Začátek: 3. dubna 2018 0:00
  • Konec: 5. dubna 2018 0:00
  • Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF kraj Praha
cela_cr kraj Praha
kód kurzu: 211081102
Kmenové buňky krvetvorby a vývojové linie krevních řad. Základy morfologie. Fyziologie hemostatických procesů. Fibrinolýza, inhibitory krevního srážení. Patofyziologie hemostázy. Hematologická vyšetření v diagnostice. Základní morfologie. Imunohematologie erytrocytů – základní principy, základní vyšetření. Imunohematologie trombocytů a leukocytů. Systémy krevních skupin. Klinická imunohematologie – předtransfuzní vyšetření, AIHA, potransfuzní reakce, hemolytické onemocnění novorozence. HLA systém a zásady výběru dárců hematopoetických kmenových buněk. Bezpečnostní a hygienické předpisy pro zřízení a provoz izotopové laboratoře. Práce v laboratoři s otevřenými zářiči a ochrana před ionizujícím zářením. Kalibrace a normalizace zařízení používaných v imunoanalytické laboratoři pro detekci radioaktivity. HLA systém a zásady výběru dárců hematopoetických kmenových buněk.

Určeno pro: klinické bioanalytiky výše uvedených oborů ve specializační přípravě, případně lékaře v přípravě k atestaci.

Kontakt: Mgr. Eva Chárová, tel: 261 092 461, email: charova@ipvz.cz, fax: 261 261 860