Ústav pro péči o matku a dítě

Přijme všeobecné sestry a porodní asistentky

7. června 2024
INZERÁT
Praha

- Ústav pro péči o matku a dítě v Praze přijme všeobecné sestry a porodní asistentky na ranní směny na odd. prenatální ambulance, prenatálně diagnostického centra nebo na směny na odd. dospělé GYNJIP nebo pohotovostní gynekologické ambulance či na další oddělení.

- Přijďte se k nám podívat, vše Vám ukážeme a nabídneme zajímavé benefity, krásné prostředí k práci, milý kolektiv.

- Více informací na tel: 296 511 800/240 nebo e-mail: personalni@upmd.eu.

Požadované specializace:

  • Všeobecná sestra
  • Porodní asistentka
7. června 2024
INZERÁT
Ústav pro péči o matku a dítě

Přijme lékaře internistu, praktického lékaře, lékaře anesteziologie

- Ústav pro péči o matku a dítě v Praze přijme lékaře internistu a praktického lékaře (možno i jednotlivě), lékaře anesteziologie (možnost práce na zkrácený úvazek, pohotovostní služby, DPČ/DPP. - Nabízíme nadstandardní platové podmínky, zajímavé benefity, stabilní společnost s tradicí. Přijďte se k nám nezávazně podívat, ukážeme Vám naše pracoviště. - Kontakt: personalni@upmd.eu, tel: 296…

Související články:

3. června 2024
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

Kapka naděje vybavila ÚPMD novými přístroji

Praha

V únoru nás v Podolí navštívila milá dámská návštěva – prezidentka a ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje – paní Vendula Pizingerová a paní Dita Loudilová, aby oficiálně předaly našim nejmenším pacientům na novorozeneckou jednotku intenzivní péče dva důležité přístroje v celkové hodnotě 734 233 Kč – monitor EEG a digitálně řízený systém sání.

Přístroje výrazně pomohou zvýšit samotnou péči, kvalitu života a prognózu předčasně narozených dětí v ÚPMD do budoucna. Před samotným předáním dámy přivítal ředitel ÚPMD, pan doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc., aby společně s hlavní sestrou paní Mgr. Alenou Dudovou a vrchní sestrou pediatrie paní Mgr. Veronikou Flégrovou poděkoval za štědrý finanční dar a pomoc. Špičkovým pracovištěm prováděl, společnost oběma dámám poskytoval a oba přístroje v provozu představil pan prof. MUDr. Zbyněk Straňák, Ph.D., MBA. Celé setkání se neslo v milé a veselé atmosféře. Je na místě ze srdce poděkovat Nadačnímu fondu Kapka naděje za štědrý finanční dar,…

7. května 2024
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

Uvedli jsme do provozu babybox

Praha

V sobotu 16. 3. 2024 byl v Ústavu pro péči o matku a dítě slavnostně uveden do provozu 88. babybox v ČR, první na území Městské části Prahy 4.

Datum 16. 3. 2024 nebylo vybráno náhodně. V tento den oslavil0 své 70. narozeniny ředitel ÚPMD, pan doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc., který je na pozici ředitele úctyhodných 25 let. V Ústavu pro péči o matku a dítě věříme a víme, že život je největším darem. Našim posláním je přivádět nové životy na svět a zachraňovat každý z nich. Otevření babyboxu v Ústavu pro péči o matku a dítě představuje další krok k naplnění našeho poslání a naší smysluplné práce pro společnost.

21. listopadu 2023
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

V ÚPMD jako první v ČR mění díky telemedicíně prenatální péči o nastávající maminky

Praha

Ústav pro péči o matku a dítě (ÚPMD) Podolí, přední česká porodnice s počtem více než 5000 porodů za rok, díky spolupráci se společností MeddiHub a.s. posouvá prenatální péči na zcela novou úroveň. V rámci projektu „Telemedicína v prenatální péči“ společně představují revoluční koncept hybridní péče, který kombinuje kvalitní standardní péči s inovativními distančními možnostmi.

V první fázi projektu nabízí ÚPMD on-line těhotenské ambulance jako doplňkovou službu pro nastávající maminky. Tato on-line kontrola zahrnutá mezi standardní prezenční kontroly umožňuje pohodlné sledování průběhu těhotenství z domova. Pro těhotné ženy je to komfortní možnost potvrdit bezproblémový průběh těhotenství bez nutnosti cestovat a fyzicky navštívit zdravotnické zařízení, zatímco lékaři získávají cenné informace o stavu pacientky. Tato revoluční prenatální péče byla v ÚPMD spuštěna na jaře letošního roku, v současnosti ji využívají již desítky nastávajících maminek. “V rámci celkového monitorování bude…

13. července 2020
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

Má vlast cestami proměn - PŘÍBĚHY DOMOVA

Praha

Asociace Entente Florale CZ – Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad pořádá výstavu Má vlast cestami proměn.

Výstava prezentuje prostřednictvím fotografií a příběhů stav před rekonstrukcí a po ní. Každý rok na výstavě uvidíte opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Hlavní těžiště výstavy spočívá v putování. Každý rok v květnu (letošní rok v červnu) se koná slavnostní veřejná vernisáž výstavy na Vyšehradě v Praze na Vyšehradě v Praze. Zde výstava setrvává měsíc. Poté se rozjede do různých koutů České republiky a takto putuje celý rok. Můžete se s ní setkat na veřejných prostranstvích v obcích a městech, v knihovnách, na úřadech, ministerstvech, univerzitách, v ulicích, na hradech, zámcích i na nádražích. Nejhezčí proměny jsou každý rok oceňovány. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná…

3. března 2020
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

Slavnostní galavečer a předání šeku

Praha

Největší český rezidenční stavitel Central Group i v letošním roce přispívá nemalou částkou na dobrou věc. Již 13 let sponzoruje Nadační fond pro zdraví dětí, který byl založen ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí. Na včerejším galavečeru společnosti byl zároveň představen zcela nový Nadační fond pro lékařský výzkum. Ten Central Group založil ve prospěch Fakultní nemocnice v Motole na podporu vzdělávání a výzkumu v oblasti onkologie a interní medicíny. Obě nadace na galavečeru obdržely šek na jeden milion korun.

Za 13 let podpořil Nadační fond pro zdraví dětí již 170 lékařských projektů. Kromě podpory výzkumu a vzdělávání nadační fond pomáhá také při financování potřebného přístrojového vybavení těch zdravotnických zařízení, která péči o matky a děti zajišťují. „Nadační fond pro zdraví dětí pomáhá tam, kde je to nejvíce potřeba, pomáhá mladým lékařům z ÚPMD v jejich dalším odborném rozvoji, při získávání nejnovějších poznatků současné lékařské vědy,…

2. března 2020
ČLÁNEK
Ústav pro péči o matku a dítě

Slavnostní otevření zrekonstruovaného odd. šestinedělí

Praha

Po více jak roční rekonstrukci jsme v úterý 4. 2. 2020 slavnostně otevřeli dvě oddělení šestinedělí. Za posledních dvacet let se z naší více než stoleté dámy stává supermoderní porodnice, která umožní všem našim klientkám co nejpříjemněji strávit čas při jejich návštěvě či pobytu. Pacientky se mohou těšit na nové, luxusní pokoje s překrásným výhledem na Vltavu a špičkové lékařské vybavení.

Slavnostního předání třetí etapy stavebních úprav se zúčastnila také manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová, ministryně financí ČR Alena Schillerová a v zastoupení ministra zdravotnictví náměstkyně pro ekonomiku a zdravotní pojištění Helena Rögnerová. Manželka prezidenta republiky a ministryně financí společně s ředitelem Ústavu pro péči o matku a dítě Jaroslavem Feyereislem slavnostně symbolicky přestřihli pásku zrekonstruovaného oddělení. Děkujeme všem hostům, kteří si přišli nově zrekonstruované prostory prohlédnout.