Nemocnice Tábor, a.s.

Přijme lékaře pro OČNÍ odd.

10. května 2024
TOP INZERÁT
Jihočeský kraj

Požadujeme:
- vhodné i pro čerstvé absolventy
- specializovaná způsobilost v oboru vítána, ale není podmínkou
- uvítáme zařazení v přípravě v oboru, ale není podmínkou
- zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost

Nabízíme:
- práci ve stabilní společnosti na moderně vybaveném pracovišti
- přátelský pracovní kolektiv zaměřený na medicínskou kvalitu a empatii
- plný pracovní úvazek
- dobré mzdové ohodnocení
- náborový příspěvek 300.000,- až 500.000,- dle stupně vzdělání se závazkem na 3-5 let
- plně hrazené specializační vzdělávaní
- rozsáhlou nemocniční knihovnu
- pro „mimotáborské“ příspěvek na bydlení či dojíždění 10.000,- Kč měsíčně po dobu prvních 12-ti měsíců zaměstnání
- 5 týdnů dovolené + 2 dny sickdays
- parkování v areálu nemocnice zdarma
- zvýhodněný mobilní tarif
- vlastní jídelna
- další benefity

Nástup dle vzájemné dohody.

Bližší informace podá: MUDr. Danica Žížalová, primářka odd. tel: 381 605 662; 736 777 805; danica.zizalova@nemta.cz

Požadované specializace:

  • Oftalmologie

Související články:

12. května 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

Táborští gastroenterologové se zúčastnili evropského endoskopického kongresu ESGE days Berlin 2024

Jihočeský kraj

Již tradiční kongres Evropské společnosti pro gastrointestinální endoskopii (ESGE) se letos uskutečnil v německé metropoli ve dnech 25.4. - 27.4.2024. Během let se z tohoto kongresu zaměřeného na digestivní endoskopické metody stává skutečně velmi zdařilá vzdělávací akce. Jsou zde prezentovány nejenom novinky a pokroky v tomto oboru, ale dochází i k předávání praktických zkušeností mezi odborníky.

V letošní roce jsme měli možnost účastnit se s kolegy Gabrielou Klejmovou a Michalem Rybárem. Nebyli jsme z českých endoskopistů sami a bylo se opravdu na co dívat. Jádrem kongresu jsou volná sdělení na nejrůznější endoskopická témata, tedy většinou soubory výkonů jednotlivých endoskopických metod od jícnu přes celý zažívací trakt, slinivku břišní, žlučové cesty až po konečník. Důraz je kladen na inovace, náročné pokročilé metody nebo jejich kombinace, ale i na netradiční řešení, spolupráci s jinými obory a zlepšování kvality stávajících metod. Velmi populární jsou postgraduální kurzy…

24. ledna 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

LAPAROSKOPICKÝ TRENAŽÉR

Jihočeský kraj

Jsme velmi potěšeni, že vám můžeme představit další novinku. V naší nemocnici máme nově pro lékaře chirurgických oborů k dispozici laparoskopický trenažér, na kterém se mohou lékaři z gynekologie, chirurgie a urologie dále zdokonalovat ve svých operačních schopnostech. Jde především o operační schopnosti jako je laparoskopické šití, přesná manipulace, koordinace pohybu a jemná motorika.Pro naše pacienty to znamená zkrácení doby operace a menší riziko komplikací.

POPIS PŘÍSTROJE: Laparoskopický trenažér je vybaven vlastní kamerou a monitorem. Díky pohyblivé kameře tak lze během nácviku podle potřeby měnit úhel pohledu na operační pole. Krycí klenba trenažéru je z jedné strany průhledná a z druhé strany je překrytá metalickou fólií. To umožňuje využít dva režimy nácviku. Jeden, kdy lze přímo sledovat ovládání nástrojů a druhý, kdy lze vše sledovat pouze přes monitor a tím poskytnout pokročilejším operatérům iluzi skutečného laparoskopického operování.

11. prosince 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

Rozšíření diagnostického zařízení na radiologickém oddělení

Jihočeský kraj

V rámci dotačního projektu „Modernizace vybavení Nemocnice Tábor, a.s.“ jsme na RTG pořídili multimodalitní portál VITREA a nové diagnostické stanice. Multimodalitní znamená možnost prohlížení obrázků z různých zobrazovacích metod, jako je zejména CT a MR, kontroly těchto vyšetření u pacienta v čase, jejich fúzi apod.

Vitreu můžeme využívat nejen na veškerých diagnostických stanicích na oddělení, ale i na pracovních stanicích z domova. Pomocí ní jsme schopni provádět složitější typy vyšetření, obrazových rekonstrukcí a měření. - Virtuální kolonoskopie je v některých případech určena k vyšetření tlustého střeva jako alternativa klasické kolonoskopie - CT angiografie nám umožňuje určit místo a míru zúžení tepen, zejména na dolních končetinách - Díky programu hodnocení malých plicních ložisek umíme přesně určit jak rozměry včetně objemu ložiska, tak rychlost jeho růstu v čase. - Pro potřeby operatéra zhotovujeme barevné 3D rekonstrukce kostí, kloubů nebo cév. - Nové diagnostické stanice…

3. listopadu 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

LÉKAŘI PLICNÍHO ODDĚLENÍ VYUŽÍVAJÍ NOVÉ DIAGNOSTICKÉ PŘÍSTROJE

Jihočeský kraj

Díky investici do nového vybavení plicního oddělení mají lékaři možnost rozšířit a zlepšit své vyšetřovací metody. K vyšetření patologií v oblasti hrudníku a hrudní stěny využívají nový ultrazvukový přístroj a také nový bronchoskop s věží, díky němuž je možno postoupit zas o kousek dál do dýchacích cest než s dřívějším vybavením.

Jak říká paní prim. MUDr. Kateřina Kubínková, obě metody vyšetření jsou bezbolestné, pacienta zatíží minimálně a pomáhají spolu s dalšími vyšetřeními správně poskládat někdy nelehkou mozaiku zdravotního stavu pacienta. Vybavení bylo pořízeno v rámci projektu u REACT-EU.

18. dubna 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

NOVÉ SKIASKOPICKO-ENDOSKOPICKÉ PRACOVIŠTĚ

Jihočeský kraj

V nově zrekonstruovaných prostorách pavilonu interních oborů (budova C) funguje od začátku března zbrusu nové skiaskopicko-endoskopické pracoviště. Na jednom místě je soustředěná technika umožňující moderní endoskopické výkony v oblasti zažívacího traktu navigované radiologickou a ultrazvukovou technikou. Pro pacienty nejen okresu Tábor, ale i širšího okolí bude nyní kvalita zdravotní péče v této oblasti v souladu s nejnovějšími evropskými trendy.

Základem je zcela nový plně digitální skiaskopicko-skiagrafický multifunkční komplet s C ramenem od firmy Siemens Healthcare, s.r.o., v hodnotě 12 801 800,- Kč včetně DPH. Nové pracoviště umožňuje především vyšetřování a léčbu onemocnění jícnu, žaludku, tenkého i tlustého střeva, jater, žlučových cest a slinivky břišní pomocí kombinace miniinvazivních metod endoskopie, sonografie a radiologie. Kvalita nového rentgenového přístroje nyní dovolí přesné navádění jednotlivých zákroků a kombinaci různých potřebných technik. Pracoviště navazuje…

10. listopadu 2021
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

PROČ SI VYBRAT NEMOCNICI TÁBOR, A.S.?

Jihočeský kraj

- Budete pracovat ve stabilní společnosti, nedávno jsme oslavili výročí 80 let od založení. - Jsme 2. největší nemocnice v kraji s 23 primariáty a skvělou dojezdovou vzdáleností (Praha, České Budějovice). - Máme 1064 zaměstnanců, 469 lůžek, 17795 hospitalizací, 889 narozených, certifikát o udělení akreditace s platností do 7.11.2022. - Budete pracovat v moderním prostředí a s moderními přístroji, v nemocnici jsme prošli rozsáhlou rekonstrukcí na několika úrovních – nové přístroje, operační sály, modernizace vybavení a v neposlední řadě i přestavba či výstavba úplně nových pavilonů. Modernizace samozřejmě neustále pokračuje.

22. července 2020
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

PŘIJĎTE DAROVAT KREV

Jihočeský kraj

Dne 11.6.2020 bylo otevřeno nové pracoviště ODBĚROVÉHO CENTRA PRO DÁRCE KRVE na Poliklinice Světlogorská.

Odběrové centrum je pro vás otevřeno každý čtvrtek 7 – 15 hod. Odběry krve budeme provádět v časech 7 – 10 hod. a 12 – 15 hod. Registrační formulář najdete na https://www.nemta.cz/ Registrace dárců: telefon 770 169 347 v pracovní dny od 7 do 15 hod. nebo na emailové adrese darujkrev@nemta.cz

30. září 2019
ČLÁNEK
Nemocnice Tábor, a.s.

PhDr. Helena Novotná, PhD. – finalistka soutěže NEJSESTŘIČKA 2019

Jihočeský kraj

Jak jsme již dříve informovali, jsme velice pyšní, že jednou z finalistek soutěže Nejsestřička 2019 je také „naše“ vrchní sestra společného ošetřovatelského lůžkového fondu interních oborů NT, a.s. PhDr. Helena Novotná, PhD.

Helena Novotná je nejen profesionálem, ale i empatickým člověkem s neustálou touhou po vzdělávání, člověkem s otevřeným srdcem pro nemocné, jimž je ve své profesi stále na blízku. Svůj hlas v anketě NEJSESTŘIČKA SYMPATIE 2019 můžete Heleně Novotné poslat zde: http://www.nejsestricka.cz/aktualni-rocnik/soutezici/?id=62&name=helena-novotna