Nemocnice Benešov

Přijme LÉKAŘE DO SPÁNKOVÉ LABORATOŘE

2. července 2024
INZERÁT
Středočeský kraj

- Náborový příspěvek 400 000,- Kč / úvazek 1,00.
- Výhodná mzda 90 520,- Kč / úvazek 1,00 (fixní + nenároková pohyblivá složka mzdy + osobní příplatek)
- Podmínkou specializace ORL (také možno pneumologie, kardiologie, neurologie, psychiatrie se zájmem o spánkovou medicínu).
- Možno na zkrácený úvazek či DPČ.

- Nabízíme rozvoj a vzdělání ve spánkové medicíně, nadšený a přátelský kolektiv, v plánu výstavba a rozvoj moderních prostor pro spánkovou laboratoř.
- Široká škála benefitů včetně CAFETERIE!

- Kontakt: vedoucí lékař spánkové laboratoře MUDr. Tereza Haasová, tereza.haasova@hospital-bn.cz, 317 756 263

Požadované specializace:

  • ORL
2. července 2024
INZERÁT
Nemocnice Benešov

Přijme PRIMÁŘE/KU NEUROLOGIE

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. nemocnice Středočeského kraje vypisuje výběrové řízení na pozici PRIMÁŘ/KA ODDĚLENÍ NEUROLOGIE. - Nabízíme náborový příspěvek ve výši 800 000,- Kč na plný úvazek se závazkem setrvání 5 let v nemocnici. - Další informace a požadavky naleznete na webových stránkách nemocnice. - Kontakt: pam@hospital-bn.cz, tel. 317 756 565

2. července 2024
INZERÁT
Nemocnice Benešov

Přijme LÉKAŘE NA ODDĚLENÍ:

CHIRURGIE, NEUROLOGIE, ARO, TRANSFUZNÍ A HEMATOLOGICKÉ - VYBRANÉ POZICE NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 150 000,- Kč - 400 000,- Kč/úvazek 1,00 (v případě chirurgie 300 000,- Kč – 800 000,- Kč) - VÝHODNÁ MZDA 54 020,- Kč – 90 520,- Kč dle stupně vzdělání / úvazek 1,00 (FIXNÍ MZDA + NENÁROKOVÁ SLOŽKA MZDY + OSOBNÍ PŘÍPLATEK) - Nabízíme moderní pracoviště a špičkové přístroje, rodinnou atmosféru, podporu…

2. července 2024
INZERÁT
Nemocnice Benešov

Přijme LÉKAŘE DO SPECIALIZOVANÝCH AMBULANCÍ:

PLICNÍ, OČNÍ - NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 250 000,- Kč - 400 000,- Kč dle úrovně vzdělání / úvazek 1,00 - Možno i kratší úvazek či dohoda. Min. kmen podmínkou. - VÝHODNÁ MZDA 66 120,- Kč – 90 520,- Kč dle úrovně vzdělání / úvazek 1,00 - Moderní a špičkově vybavené ambulance! Široká škála benefitů včetně CAFETERIE! - Více na www.hospital-bn.cz. Kontakt: pam@hospital-bn.cz, tel.: 317 756 565

2. července 2024
INZERÁT
Nemocnice Benešov

Přijme VŠEOBECNÉ ČI PRAKTICKÉ SESTRY na ODD.:

INTERNA (LŮŽKA + JIP), CHIRURGIE (LŮŽKA + JIP), ODDĚLENÍ DLOUHODOBÉ OŠETŘOVATELKÉ PÉČE, ARO - VŠE NEPŘETRŽITÝ PROVOZ/TURNUSY (NA JIP ODDĚLENÍ MOŽNO TÉŽ ZDRAVOTNICKÝ ZÁCHRANÁŘ). - NÁBOROVÉ PŘÍSPĚVKY dle odbornosti 50 000,- Kč - 100 000,- Kč / úvazek 1,00 - Mzda 43 300,- Kč až 60 000,- Kč dle odbornosti a praxe ve zdravotnictví - Moderní prostředí, rodinná atmosféra, elektronická dokumentace,…

Související články:

4. července 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Porodnice otevřela nový rodinný apartmán s manželskou postelí i kuchyňkou

Středočeský kraj

Manželská polohovací postel, kuchyňka a rozkládací gauč, to je nový pokoj v benešovské porodnici. Budoucí maminky mohou „bydlet“ v porodnici v rodinném apartmánu se svým partnerem a cítit se tu jako doma od poloviny května. A některé již této nadstandardní možnosti využily.

Jako první byli ubytovaní v novém rodinném apartmánu Zuzana Štecherová a Marek Barták, kterým se narodila malá Alex. „Jsme rádi, že jsme mohli již využít nový rodinný apartmán, je to tu jako doma, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice i nahřívací polštářek. Mít u sebe přítele čtyřiadvacet hodin denně je pro mě jako prvorodičku velká výhoda, podpora partnera je důležitá,“ řekla maminka. Maminka Veronika využila možnosti apartmánu začátkem června a tři dny strávila s partnerem a novorozeným synem pohromadě. „Byli jsme překvapení z takového pokoje. Je tu všechno, co je potřeba, od mikrovlnky, konvice, lednice až po kojící čaje. Dokonce je tu i nahřívací pytlík nebo masážní olej. Všechno tu bylo přichystané a využila…

23. května 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Benešovská nemocnice otevřela heliport, centrální vstupní pavilon a zcela nové chirurgické oddělení

Středočeský kraj

Výstavba centrálního vstupního pavilonu a přístavba chirurgického pavilonu v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje dospěla do další fáze. V úterý 14. května 2024 v 9:30 hodin byla otevřena druhá ze tří etap tohoto projektu za účasti hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, náměstka pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka a dalších významných hostů. Na programu byla hned tři slavnostní otevření.

„Benešovská nemocnice postupně prochází modernizací v hodnotě bezmála šesti set milionů korun. Dnes se otvírá centrální vstupní pavilon s velkou recepcí ve zcela nové budově, provoz zahajuje nové lůžkové oddělení chirurgie a symbolicky začíná fungovat oficiální certifikovaný heliport pro záchranářské vrtulníky. Všechny tyto kroky naši krajskou nemocnici posouvají opět na vyšší úroveň a pro pacienty, lékaře i sestry jsou velkým přínosem. Stavební práce v areálu probíhají za provozu a já děkuji všem za to, jak zhoršené podmínky zvládli. Výsledek určitě stojí…

13. května 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Nový urologický tým provedl první laparoskopickou nefrektomii

Středočeský kraj

UROLOGIE MÁ NOVÝ TÝM zkušených lékařů pod vedením MUDr. Romany Richterové. S MUDr. Ladislavem Maškem provedli 6. března 2024 laparoskopickou nefrektomii, tedy odstranění ledviny. Jde o PRVNÍ NEFREKTOMII PROVEDENOU LAPAROSKOPICKY v benešovské nemocnici. Dosud se odstraňovaly pouze otevřenou operací.

„Indikace k laparoskopickému odstranění ledviny jsou nejčastěji nádorová onemocnění. Při indikaci přihlížíme k velikosti samotného nálezu, ale i k cévnímu zásobení ledviny postižené nádorovým onemocněním. Taktéž je nutné přihlédnout ke komorbiditám a k celkovému zdravotnímu stavu pacienta. Ledvinu lze však laparoskopicky odstranit také z jiných indikací, například pro její nefunkčnost. Výhodou laparoskopie je menší operační rána, menší riziko infekce a kratší doba hojení. Laparoskopické operace ledviny jsou dnes již běžnou součástí urologické operativy,“ uvedla vedoucí lékařka urologie MUDr. Romana Richterová.

8. května 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

U nového centrálního vstupního pavilonu jsme vysadili krásné nové stromy - cedr či platan

Středočeský kraj

NOVÉ STROMY V PARKU. U nového centrálního vstupního pavilonu jsme vysadili nové krásné stromy (Ambroň západní, Cedr libanonský, Platan javorolistý).

Stromy jsou starší 35 let. Pocházejí ze školky u Berlína, která se specializuje na produkci balových stromů. Tyto stromy jsou od mládí pravidelně přesazované a je jim redukován kořenový bal tak, aby bylo možné je vysadit i takto vzrostlé. Těšíme se, jak krásně porostou a v létě zařídí příjemný stín.

28. února 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Otevřeli jsme I. etapu přístavby chirurgického pavilonu.

Středočeský kraj

V provozu je magnetická rezonance, ortopedická lůžka a brzy začne fungovat i urgentní příjem. Od 19. února začal fungovat zcela nový urgentní příjem. Prohlídky nových prostor se zúčastnila hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, ředitel středočeských záchranářů MUDr. Pavel Rusý, ředitel pražských záchranářů MUDr. Petr Kolouch, členové představenstva a dozorčí rady nemocnice a další významní hosté.

Prohlídka začala u pavilonu interny, v němž ústí ve třetím patře nadzemní koridor, který vede z pavilonu interny do nové přístavby chirurgie. Nadzemní „krček“ je již od dnešního odpoledne v provozu, a tak jsou pacienti přepravování komfortně v teple. Hosté prošli proskleným „tunelem“ až do přístavby chirurgie, kde je již fungující oddělení lůžkové ortopedie. Část oddělení si mohli hosté prohlédnout s primářem MUDr. Jiřím Beznoskou. Předseda představenstva MUDr. Roman Mrva pak hosty provedl také ambulancemi urologie a ortopedie o patro…

13. února 2024
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Slavnostně jsme otevřeli nové pracoviště s ultramoderním přístrojem magnetické rezonance 3T

Středočeský kraj

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se dnes zařadila mezi nejmodernější diagnostické pracoviště magnetické rezonance 3T. Ultramoderní magnetický scanner s inovativní technologií umožní přesnější diagnostiku a zajistí vyšší kapacitu při objednávání pacientů.

Za účasti hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, náměstka pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka, ředitele VZP ČR Ing. Zdeňka Kabátka, jednatele společnosti Siemens Mgr. Michala Čecha a dalších významných hostů bylo v úterý 30. ledna 2024 v novostavbě chirurgického pavilonu slavnostně otevřeno pracoviště magnetické rezonance 3T. „Dnes se otevírá špičkové pracoviště dostupné všem občanům, kteří budou pro zjištění svého zdravotního stavu potřebovat přesnou diagnostiku. Přístroj umožňuje specializovaná vyšetření, minimalizuje počet skenů, takže je velmi šetrný a současně přesný. Jako je u žen nutná prevence a včasná diagnostika rakoviny prsu, u mužů to samé platí pro rakovinu prostaty. A právě tento přístroj umožní unikátní…

14. listopadu 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

K interně již vede nadzemní koridor. Propojení pavilonů je tak kompletní

Středočeský kraj

V pondělí 25.9.2023 odpoledne došlo k vyzvednutí druhé části nadzemního koridoru, který nyní spojuje interní pavilon a novou budovu v parku (centrální vstupní pavilon). Ocelová konstrukce byla delší o deset centimetrů než první část směrem k chirurgii - je dlouhá 36 m a váží 19 tun. Tentokrát bylo uložení složitější, protože stavebníci museli konstrukci položit z boku interního pavilonu na příhradový vazník. Vše nakonec proběhlo bez problémů a po hodině byl můstek na svém místě.

Stavba Centrálního příjmu a přístavba chirurgického pavilonu začala přípravnými pracemi počátkem roku 2022 a její zprovoznění je rozděleno na více fází. V první části se ještě letos otevře v přístavbě chirurgie urgentní příjem a kompletní provoz ortopedie. Druhá část se otevře na jaře 2024 a poslední na podzim roku 2024.

7. listopadu 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Přelomový den v historii nemocnice. Instaloval se nový přístroj magnetické rezonance

Středočeský kraj

Nemocnice tak bude mít od prosince možnost využívat pro své pacienty ultramoderní magnetický scanner Siemens Magnetom Vida o síle pole 3 Tesla s inovativní technologií BioMatrix. „Tato technologie, kterou disponuje zatím pouze minimum strojů na světě, zohledňuje lidskou jedinečnost a překonává variabilitu pacientů. Výsledkem je méně opakovaných skenů, předvídatelné plánování a konzistentní, vysoce kvalitní personalizovaná vyšetření a zobrazení. Špičkové zobrazení pro další klinické využití,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Společnost Promedica dodala 31. října 2023 na místo svého definitivního určení do suterénu novostavby chirurgického pavilonu magnetickou rezonanci a započala s její instalací. Rezonance bude pracovat s mnoha klinickými programy k mnoha specializovaným vyšetřením. Bude možnost využít špičkové periferní a jedinečnou 72 kanálovou celotělovou cívku, kterou v tuto dobu disponuje pouze společnost Siemens a která je pouze na několika pracovištích na celém…

17. srpna 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Open door hospital & Ferdinand fest oslaví výročí Nemocnice Rudolfa a Stefanie

Středočeský kraj

Letos uplynulo již 125 let, kdy vznikla Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Přesně 1. dubna 1898 byla slavnostně vysvěcena a otevřena. Poté 25. května schválil Císař František Josef I. osnovu zákona přijatou sněmem Království Českého, kterým se prohlašuje okresní nemocnice arcivévodských manželů Rudolfa a Stefanie za všeobecnou veřejnou nemocnici.

Toto výročí se rozhodla nemocnice oslavit festivalem jak pro své zaměstnance, tak pro veřejnost. Open door hospital & Ferdinand fest se uskuteční 16. září 2023 v areálu Pivovaru Ferdinand Benešov. Festival má již sedmiletou tradici, ovšem nyní přichází po tříleté pauze a stejně jako v minulém ročníku je partnerem Pivovar Ferdinand. Vstupné je tradičně zdarma, ale festival je benefiční, a tak každý účastník může přispět dobrovolným příspěvkem, tedy zakoupením originálního festivalového odznáčku v minimální hodnotě 50 korun. Výtěžek půjde tentokrát na oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče na nákup arteterapeutických pomůcek. …

9. srpna 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

První část nadzemního koridoru je již na místě

Středočeský kraj

V Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. pokračuje stavba centrálního vstupního objektu a dostavba pětipatrového chirurgického pavilonu. Pracuje se dle harmonogramu, v současné době je hotová hrubá stavba. Obě budovy nyní propojil nadzemní koridor, který do budoucna zásadně usnadní především transport pacientů z pavilonu chirurgie až do interního pavilonu. První část sedmnácti tunové ocelové konstrukce se instalovala v úterý 27. června 2023. Její usazení trvalo něco přes hodinu a propojila přístavbu chirurgického pavilonu a nový centrální pavilon v parku. Její délka je 26 metrů. Druhá část směrem k internímu pavilonu by se měla instalovat koncem července letošního roku. Stavba Centrálního příjmu a přístavba chirurgického pavilonu začala přípravnými pracemi počátkem roku 2022 a její zprovoznění je rozděleno na více fází. V první části se již letos na podzim otevře centrální vstupní pavilon a v přístavbě začne nově fungovat urgentní příjem a kompletní provoz ortopedie. „Druhá část

6. dubna 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

V novém se začne dříve

Středočeský kraj

Stavba centrálního příjmu a přístavba pavilonu chirurgie v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov nadále pokračuje podle harmonogramu. Oproti původnímu plánu však bylo rozhodnuto, že se jednotlivé provozy otevřou po částech. Díky rozdělení akce na jednotlivé fáze totiž budou pacienti moci využívat služby dříve, než dojde ke kompletnímu zprovoznění celého objektu. S dokončením první části se tak počítá již do konce příštího roku, kompletně hotovo pak bude do konce roku 2024.

Celá akce stavby centrálního příjmu a přístavby pavilonu chirurgie je tak nově rozdělena na tři fáze. „Za Středočeský kraj vítám a zcela podporuji záměr nemocnice k postupnému zpřístupňování jednotlivých částí nového pavilonu pacientům. Samozřejmě při plánování rozfázování této akce byl kladen zejména důraz na bezpečí a pohodlí pacientů, aby zásadně nepocítili, že stavba nadále pokračuje. Samotná budova bude při zprovoznění první části již dokončena a my tak při otevírání jednotlivých provozů budeme postupovat po…

27. března 2023
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Nemocnice zrekonstruovala dům pro své zaměstnance

Středočeský kraj

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov může nyní nabízet zájemcům o práci v nemocnici i možnost dočasného bydlení. Nemocnice totiž dokončila rekonstrukci domu v ulici Červené Vršky, v němž vznikla ubytovna pro její zaměstnance.

Dvojdomek spolu s pozemkem o výměře 288 m2 byl vložen do majetku nemocnice v roce 2019 Středočeským krajem jako jediným vlastníkem s tím, že nemovitosti budou sloužit jako prostory pro ubytování zaměstnanců. Dříve v objektech působila Krajská správa a údržba silnic. „Velice vítám, že je tento objekt opět využitý a že se i přes covidové období podařilo nemocnici dům zrekonstruovat z vlastních finančních prostředků. Nabídka ubytování je jistě velkou výhodou pro potenciální uchazeče o zaměstnání v nemocnici, kteří nepocházejí z regionu. Nejenže tu najdou zázemí, ale dům se nachází zároveň blízko jejich pracoviště,“ uvedl Pavel Pavlík, radní pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje. V tuto chvíli byla dokončena rekonstrukce první poloviny dvojdomu, kde jsou již…

20. října 2022
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Laboratoře budou fungovat na jednom místě

Středočeský kraj

V Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov plánují další velkou investici ve svém areálu. Pod jednu střechu sjednotí všechny laboratoře. Nebude se stavět úplně nový pavilon, ale centrální laboratoře vzniknou dostavbou stávající budovy transfuzní stanice a hematologie.

"Vybudování centrálních laboratoří je součástí generelu nemocnice, který vedení představilo již před pěti lety. Je důkazem toho, že v této nemocnici se daří plnit slib vybudování moderní, logicky uspořádané a pro všechny po všech stránkách přívětivé nemocnice," uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva. Přístavbou jednoho patra nad pavilon hematologie se sjednotí oddělení mikrobiologie a biochemie. Ta nyní fungují každé v jiné budově. Mikrobiologie poblíž hematologie a biochemie má zázemí ve vstupním pavilonu u vrátnice. To, že budou soustředěné všechny laboratoře na jednom místě, bude mít mnoho výhod jak pro personál, tak pro návštěvníky nemocnice. S tím souvisí i projekt potrubní pošty, se kterým se v brzké…

9. května 2022
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Patologové pracují v novém moderním prostředí

Středočeský kraj

Budova patologicko-anatomického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje je po kompletní rekonstrukci. V pondělí 2. května 2022 se oddělení po obnově interiéru slavnostně otevřelo za účasti statutárního náměstka hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka.

Budova patologicko-anatomického oddělení se modernizace dočkala zhruba po čtyřiceti letech provozu. „Jsem velice rád, že se nám postupně daří rekonstruovat prostory provozů benešovské nemocnice. Byť se to na první pohled nemusí zdát, patologicko- anatomické oddělení je nepostradatelnou a nedílnou součástí této nemocnice. Mimo jiné zajišťuje veškerá bioptická, cytologická a nekroptická vyšetření nejen pro všechna její oddělení, ale i pro některé ambulantní lékaře ze spádové oblasti. Jedná se tak o další krok, který přispěje k celkové modernizaci nemocnice,“ uvedl za Středočeský kraj statutární náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. Díky modernizaci se vytvoří také lepší podmínky…

9. května 2022
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

V nemocnici vzniknou i letos nové velké projekty

Středočeský kraj

Investice v nemocnici jsou nesmírně důležité pro její rozvoj, zvýšení bezpečnosti a komfortu pro personál i pacienty. Největší akcí příštích dvou let je dostavba chirurgického pavilonu s vybudováním centrálního příjmu a současným propojením pavilonu interny a chirurgie do multibloku. V plánech má ale vedení nemocnice další rozvojové projekty.

Pacienti již několik měsíců vidí stavební ruch na bývalé ploše pro parkování pod chirurgickým pavilonem. Je to příprava na přístavbu této budovy. Celá investiční akce centrálního příjmu a dostavby včetně propojení pavilonů byla vysoutěžena a byl vybrán dodavatel stavby již v březnu 2021. Ihned po podpisu smlouvy v dubnu 2021 začala realizace projektu a geologické průzkumy nutné pro projektové práce. Stavební povolení bylo koncem ledna 2022 těsně před vydáním. Na únor je již plánovaná stavba jako taková, tedy pilotáže a příprava na vybudování monolitové konstrukce, podobné té, jakou má Komplexní rehabilitační centrum. Vše probíhá podle…

11. října 2021
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Komplexní rehabilitační centrum je Stavbou roku Středočeského kraje 2021

Středočeský kraj

Nový pavilon Komplexního rehabilitačního centra Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., Nemocnice Středočeského kraje se stal hlavním vítězem Stavby roku Středočeského kraje 2021. V osmém ročníku soutěžní přehlídky zvítězil mezi 38 přihlášenými. Zároveň se umístil na druhé příčce v anonymním hlasování široké veřejnosti na webových stránkách Stavby roku. Lidé mohli hlasovat od 24. června do 29. září 2021. Rehabilitační centrum získalo 8413 hlasů.

Slavnostního vyhlášení výsledků se 30. září 2021 v kutnohorské galerii GASK zúčastnilo vedení nemocnice a převzalo si prestižní ocenění. „Velmi si vážím tohoto ocenění, které jsme si všichni sice moc přáli, ale do poslední chvíle slavnostního večera jsme tomu, že bychom mohli vyhrát první místo, nevěřili. Všechny ostatní přihlášené projekty byly totiž stejně tak jako naše rehabilitace s podpisem vysoké profesionality. Nadšení, s nímž stavby vznikaly, bylo patrné na první pohled a dokonalost, se kterou je realizační týmy tvořily, byla…

3. června 2021
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Pavilon interny je po kompletní rekonstrukci

Středočeský kraj

Čtvrté patro budovy Nové interny Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. je po kompletní rekonstrukci. Slavnostně se otevřelo v pátek 14. května 2021 za účasti hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové (STAN) a radního pro oblast zdravotnictví Ing. Pavla Pavlíka (ODS). Slavnostní pásku si tentokrát přestřihli sami zdravotníci.

„V roce 2016 se započalo s rekonstrukcí dětského oddělení v pátém patře a chvíli poté jsme slíbili, že uděláme vše pro to, abychom v maximálně možné míře, kterou umožní stávající konstrukční možnosti budovy, provedeme rekonstrukci pavilonu interních oborů na úroveň zdravotnického provozu, který odpovídá dnešním potřebám a standardům. Toto jsme díky silné podpoře vlastníka nemocnice, trpělivosti personálu i pacientů a také především díky nadstandardně vstřícnému přístupu architekta a stavební firmy BDS Benešov zvládli. Zvládli jsme to výtečně, a práce bez větších potíží probíhaly podle harmonogramu i v době, kdy byla nemocnice plně podřízena nouzovému…

31. května 2020
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Předporodní kurzy začínají v červnu

Středočeský kraj

Fungují na objednání. Předporodní informativní schůzky v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov jsou od června obnoveny! Na schůzky je nutné se předem objednat na recepci tel. 317 756 348 od 7:30 do 15:00 hod. Kapacita je v současné době z nařízení Krajské hygienické stanice omezena na maximálně 14 osob. Začátek je vždy ve 13 hodin.

Prosíme o dodržení těchto opatření: – Nastávající rodiče budou dotázáni na eventuální epidemiologická rizika a bezkontaktně jim bude změřená teplota – Prosíme o zakrytí úst a nosu rouškou – Prosíme o dezinfekci rukou při vstupu do budovy – Rádi bychom prevenovali shlukování. Prosíme o snahu v dodržování rozestupů – Maximální počet účastníků je 14, prosíme o telefonickou objednávku Termíny kurzů do konce roku 2020: 1. 6. 15. 6. 29. 6. 13. 7. 10. 8. 7. 9. 21. 9. 5. 10. 19. 10. 2. 11. 16. 11. 30. 11. 14. 12.

28. května 2020
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Lidé nadýchali 135 tisíc korun pro benešovskou nemocnici

Středočeský kraj

Zástupce projektu „Běhej lesy“ a generální ředitel Generali Investments dnes 14. května 2020 přijeli osobně předat šek na 135 tisíc korun Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov. Částka se vybrala mezi příznivci běhání během měsíce dubna a nemocnice ji použije na nákup přenosného plicního ventilátoru.

Projekt „Rozdýchej to z plných plic na podporu nemocnic“ s projektem „Běhej lesy“ byla charitativní výzva, do které se zapojilo kolem 1300 sportovců. Ti přispívali svým pohybem a virtuálním startovným, které si nakupovali pro čtyři konkrétní nemocnice. „Vzhledem k tomu, že v době začátku pandemie jsme nemohli pořádat žádné závody tak, jak jsme byli zvyklí, přemýšleli jsme, jakým způsobem bychom mohli přiložit ruku k dílu, a napadlo nás pomoci tímto individuálním pohybem čtyřem nemocnicím. A proč jsme si vybrali benešovskou nemocnici? Ve Středočeském kraji máme jeden ze závodů „Běhej lesy Karlštejn“ a my jsme se rozhodli pomoci tam, kde se naše závody konají,“ vysvětlil Jan Hejna, vedoucí…

9. března 2020
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

KOMPLEXNÍ REHABILITAČNÍ CENTRUM

Středočeský kraj

Výstavba komplexního rehabilitačního centra v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. je jednou z největších investic za poslední roky. Vyjde na 230 milionů korun a začala v březnu 2019 vykácením stromů na svahu naproti budově ředitelství a lékárny. Právě tam vzniká nový moderní pavilon. Na stavbu výrazně přispěje Středočeský kraj jako jediný akcionář nemocnice. Investice skončí v září 2020 a zajistí nemocnici navýšení výnosů o 21,9 milionů korun.

„Vznik moderního pracoviště rehabilitace umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči nejen pacientům z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny. Umožní větší propustnost akutních lůžek, zkrácení doby hospitalizace a výrazné vylepšení ekonomiky,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva. Nové centrum také umožní rehabilitaci klientům ze spádového regionu, kteří nespadají svojí diagnosou do Rehabilitačního ústavu Kladruby a v současné době nemají nikde v regionu možnost potřebné a indikované lůžkové…

31. ledna 2020
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Jsme nejlepší nemocnicí v kraji. To jsou výsledky průzkumu Nemocnice ČR 2019

Středočeský kraj

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se stala vítězem v průzkumu Nemocnice ČR 2019 v rámci Středočeského kraje. První místo získala u ambulantních i hospitalizovaných pacientů. Hlasování probíhalo od února do srpna 2019. Už od soboty 1. února 2020 mohou lidé hlasovat v dalším ročníku.

„Jo to pro nás výborná zpráva a zároveň pozitivní zpětná vazba od našich pacientů. Jsem za toto hodnocení velmi rád,“ reagoval předseda představenstva MUDr. Roman Mrva a dodal: „Děkuji především našemu personálu. Benešovská nemocnice má štěstí na lidi pracující v nemocnici a na jejich přístup, proto se jí i v roce 2019 dařilo. Všichni zaměstnanci velmi efektivně a mnohdy i nadšeně a trpělivě spolupracovali a podíleli se na obrovském množství projektů, které se v nemocnici podařilo ve velice krátké době úspěšně realizovat.“ Podle něj se nemocnici dařilo na poli medicínském, ošetřovatelském i v oblastech, které přímo s poskytováním zdravotní péče na první pohled nesouvisí, ale pro denní práci všech…

11. listopadu 2019
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

V nemocnici opět sbíráme vysloužilé mobilní telefony pro Jedličkův ústav

Středočeský kraj

Letos se Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov opět připojila k neziskovému projektu sběru nepotřebných mobilních telefonů Remobil na podporu Jedličkova ústavu a škol. Pokud se rozhodnete zbavit se svého nepotřebného mobilního telefonu, pomůžete dobré věci.

Projektu se mohou účastnit všichni – jak zaměstnanci nemocnice, tak široká veřejnost. Každý se odevzdáním svého nepotřebného mobilu může navíc zapojit do soutěže a vyhrát telefon v hodnotě 10 tisíc korun. Stačí jen starý telefon před vhozením do sběrného boxu označit svým kontaktem. Cílem projektu je prostřednictvím sběru vysloužilých a nepotřebných mobilních telefonů, baterií, mp3 přehrávačů, nabíječek, sluchátek a další drobné elektroniky ulehčit životnímu prostředí, napomoci zaměstnávání lidí s hendikepem a finančně podpořit aktivity Jedličkova ústavu. Sběrný box je umístěn v pokladně nemocnice v přízemí pavilonu D za vrátnicí. Provozní doba je od pondělí do pátku od 6:30 do 15:30 hodin. V rámci neziskového projektu REMOBIL se…

8. října 2019
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

NEMOCNICE BENEŠOV, REGION BENEŠOVSKA A OKOLÍ

Středočeský kraj

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje nabízí svým zaměstnancům nejen výborné podmínky, ale rovněž samotný region Benešovska a okolí je velmi atraktivní! V těsné blízkosti nemocnice se nachází unikátní zámek Konopiště s přilehlými zahradami, rybníkem a parkem. Na zámku najdou zalíbení jak milovníci historie a památek, tak aktivní sportovci, kteří mohou v krásných kulisách této významné památky běhat, jezdit na kole či provozovat vodní sporty. Ve městě Benešov je dále velká nabídka sportovního a kulturního vyžití, nepřeberné množství obchodů a několik nákupních center, kompletní občanská vybavenost. Nedaleko Benešova v Soběhrdech se nachází zábavný a naučný přírodní park pro děti, kde se lze setkat se zvířaty rozmanitých druhů a rovněž najít sportovní a herní vyžití. Z Benešova to je také kousek do věhlasného Ladova kraje, jehož srdcem jsou nedaleké Mnichovice. Za návštěvu stojí rovněž 20 km vzdálené město Vlašim se svým zámkem, rozlehlým parkem a v

16. července 2019
ČLÁNEK
Nemocnice Benešov

Představení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s.

Středočeský kraj

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov je středně velkou nemocnicí Středočeského kraje. Její tradice sahá do doby Rakousko-Uherské, do roku 1898, kdy byla otevřena. Disponuje řadou ambulantních pracovišť a 10 lůžkovými odděleními s celkovou kapacitou 436 lůžek. V nabídce má i speciální programy, jako je péče o válečné veterány, spánková laboratoř, estetická medicína, sportovní medicína, kýlní centrum a další. Součástí nemocnice je lékárna a laboratorní komplement. Od roku 2014 je nemocnice akreditována Spojenou akreditační komisí v oblasti kvality a bezpečí poskytované péče.

Kontinuálně již několik let probíhají v nemocnici velmi významné investice do její modernizace a rozvoje, které vedou k výraznému zlepšení komfortu pacientů a zaměstnanců. Byly zde pořízeny nové přístroje v hodnotě sto milionů korun, dále byla kompletně zrekonstruována a nově vybavena celá řada oddělení nemocnice jako např. dětské oddělení, neurologické oddělení, multioborová jednotka intenzivní péče, interní…