Podrobné vyhledávání
Kraje
region_all Moravskoslezský krajMoravskoslezský kraj Zlínský krajZlínský kraj Jihomoravský krajJihomoravský kraj Pardubický krajPardubický kraj VysočinaVysočina Jihočeský krajJihočeský kraj Plzeňský krajPlzeňský kraj Karlovarský krajKarlovarský kraj PrahaPraha Středočeský krajStředočeský kraj Královéhradecký krajKrálovéhradecký kraj Liberecký krajLiberecký kraj Ústecký krajÚstecký kraj Olomoucký krajOlomoucký kraj Moravskoslezský krajZlínský krajJihomoravský krajPardubický krajVysočinaJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajPrahaStředočeský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajOlomoucký kraj
13. dubna 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

AKTUÁLNÍ PRACOVNÍ NABÍDKY A ZAJÍMAVÉ INFORMACE - DUBEN

Celá ČR

CHCETE BÝT V OBRAZE? Stáhněte si kompletní přehled pracovních nabídek a dalších zajímavých informací z oboru zdravotnictví v DUBNOVÉM vydání ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ. K pravidelnému měsíčnímu odběru registrujte Váš e-mail v sekci NEWSLETTER v hlavním menu.

8. dubna 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Ministerstvo navrhuje dočasnou výjimku pro lékaře cizince

Celá ČR

Po dobu koronavirové krize by mohli v českém zdravotnictví pracovat i ti zahraniční lékaři ze zemí mimo EU, kteří nezískali aprobační zkoušku. Počítá s tím návrh ministerstva zdravotnictví. O výjimce pro takového lékaře by rozhodoval poskytovatel, který ho chce zaměstnat.

4. dubna 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Může být COVID-19 uznaný jako nemoc z povolání u zdravotníků?

Celá ČR

Výbor Společnosti pracovního lékařství publikoval předběžné stanovisko k podmínkám uznání nemoci COVID-19 za nemoc z povolání.

30. března 2020
ČLÁNEK
Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Teplice, o.z.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil teplickou nemocnici Krajské zdravotní, a. s.

Ústecký kraj

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil v úterý 10. března 2020 teplickou nemocnici. Seznámil se s výsledky modernizace významných zdravotnických pracovišť i chodem těch, která v areálu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., byla vybudována - i díky finanční podpoře Ústeckého kraje - teprve nedávno. Hejtmana Oldřicha Bubeníčka doprovodili předseda představenstva Krajské…

29. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Představení nového webu pro lékaře a sestry na Slovensku - consilium.life

Celá ČR

Představení nového webu pro lékaře a sestry na Slovensku: V aktuálnom masmediálnom prostredí absentuje médium, ktoré by na jednom, ľahko dostupnom mieste sústreďovalo odborné názory nezávislých odborníkov týkajúcich sa zdravotníctva a komunikovalo smerom k odbornej, ako aj laickej verejnosti.

26. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Nic podobného jsme nezažili

Celá ČR

„Odhadujeme, že jsme schopni letošní rok platit včas, ale spotřebujeme komplet všechny rezervy,“ říká ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Ing. Zdeněk Kabátek. Jak VZP podporuje poskytovatele v současné krizové situaci? A co bude chtít po vládě, až epidemie poleví?

23. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Nemocnice ve Stodu opravuje byty pro zdravotníky

Plzeňský kraj

Stodská nemocnice, která patří mezi nemocnice Plzeňského kraje, začala s rekonstrukcí bytů pro zaměstnance. Objekt převzala od kraje. Z 13 bytů o velikosti 1+1 jich nyní za šest milionů korun opraví prvních devět a s nimi také dvě ordinace.

19. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Klusáček: Nedostatek zdravotníků je problém, který nemohl uniknout snad žádnému pacientovi

Celá ČR

Jan Klusáček, poradce předsedy ODS pro zdravotnictví - Na venkově se zavírají ordinace, když lékaři odchází do důchodu, v pražských nemocnicích lůžkové stanice či rovnou celá oddělení. Triviálním řešením je zvýšení platů. Důstojné platy odrážející náročnost studia i práce samotné jsou samozřejmě nezbytné a zdravotníci si je rozhodně zaslouží. V absolutních číslech se ale v příštích letech nemáme…

18. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Vláda zakázala zdravotníkům čerpání dovolené

Celá ČR

Oznámení vlády: medikům a žákům zdravotnických škol se ukládá pracovní povinnost, zdravotníci si nesmí vzít dovolenou. Dvě nemocnice se zřejmě vyčlení pouze na COVID-19. Od pondělí 16. března posiluje vláda ČR svá opatření, která mají zpomalit šíření onemocnění COVID-19 a napomoci zvládnutí epidemie. Cíleně zdravotníků se dotkne několik z nich. Obavy z prudkého nárůstu onemocnění podle členů…

16. března 2020
ČLÁNEK
ZAMĚSTNÁNÍ ve ZDRAVOTNICTVÍ

Šije celé Česko. Roušky pro sebe i do nemocnic

Celá ČR

Výzva Podolské nemocnice. Návod, jak si ušít roušku pro sebe či pro okolí. Tisíce lidí šijí doma látkové roušky, pro své rodiny, na prodej i pro nemocnice, kde chybí. Návody a fotky svých výsledků sdílejí na sociálních sítích. Zároveň i odborníci, například prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vyzývají, aby je na ulicích nosili všichni lidé.